Niedziela 19.05.2019


19.05.2019 V NIEDZIELA WIELKANOCNA


Dzisiaj – w kawiarence DOMOWE WYPIEKI parafianek jako ich „słodka cegiełka” i wsparcie dla naszej budowy! Dziękujemy za taką formę pomocy! O godz.16.oo - nabożeństwo majowe przy krzyżu na ul. Lipowej 14.
O godz.14.3o przy bulwarze nadmorskim w Gdyni odbędzie się piąta edycja „Słowa na plaży”, związane z minionym Tygodniem Biblijnym. Czytana będzie Ewangelia według Św. Jana. Będą też koncerty muzyczne i taniec uwielbienia Boga.

 

Porządek nabożeństw majowych:

w tygodniu dla młodych i dorosłych z Mszą Św. o godz.18.oo
w przyszłą niedzielę (26 maja) o godz.16.oo - przy Źródle Marii (za wiaduktem);

 

ŚRODA – wspomnienie Św. RITY z Cascii, patronki trudnych i beznadziejnych spraw. Na wieczorną modlitwę przynieśmy ze sobą róże przeznaczone dla siebie i bliźnich, by prosić o ich poświęcenie i błogosławieństwo dla każdego, kogo nimi obdarujemy w imię Świętej.
Po modlitwie - spotkanie KSM SEMPER FIDELIS.

CZWARTEK – z racji rozpoczynanych kolejnych prac budowlanych wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji do 19.3o będzie prośbą: o wsparcie Bożej łaski i ludzką pomoc dla rozbudowy naszej świątyni. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy tez w tej intencji.

Prosimy usilnie o pomoc w szukaniu życzliwych ofiarodawców, którzy wsparliby naszą budowę!

NIEDZIELA – Dzień Matki. Pamiętajmy o kochanych Rodzicielkach w osobistej modlitwie.
 
Ważne WYDARZENIA!

1 i 2 czerwca
– Piesza PIELGRZYMKA dekanalna do Wejherowa na uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (gabloty)

9 czerwca
- I KOMUNIA ŚW. (godz.11.oo); 
- 22. Rocznica ŚWIĘCEŃ kapłańskich Ks.Arkadiusza (godz.13.oo)
- doroczny WIECZÓR UWIELBIENIA (z Mszą Św. o godz.18.oo)

20 czerwca
- BOŻE CIAŁO (Suma o godz.9.3o z procesją)


NARZECZENI są zobowiązani załatwiać sprawy w biurze parafialnym najpóźniej na 3 miesiące przed ślubem. KURS przedmałżeński - bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu prowadzony jest we wtorki o godz.19.oo w parafii p.w. MB Bolesnej w Orłowie. ZAPOWIEDZI przedślubne – (wg PK - kan.1069) wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi.