Niedziela 20.11.2016

20.11.2016 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA
(XXXIV Niedziela Zwykła)

Od dzisiaj za dobrowolną ofiarę dostępne są poświęcone OPŁATKI wigilijne. To ważne, by w katolickim domu przy składaniu świątecznych życzeń było obecne błogosławieństwo Boże! Tego nie gwarantuje opłatek ze sklepu !

Zapraszamy do KAWIARENKI na domowe wypieki naszych parafianek!

Wtorek – wspomnienia: Św. CECYLII, patronki muzyki kościelnej oraz nasze comiesięczne Św. JANA PAWŁA II. Zapraszamy na modlitwę o godz.18.oo wspólnie z K.S.M. „SEMPER FIDELIS”, CHÓREM, SCHOLĄ, naszymi ZESPOŁAMI muzycznymi i organistami. Niech nie zabraknie miłujących śpiew i muzykę!

Środa o godz. 18.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca.

Czwartek – po Mszy Św. wieczornej GODZINĘ ŚWIĘTĄ łączymy z ADORACJĄ uwielbienia i pokuty, by razem wołać o miłosierdzie Boga Ojca dla mieszkańców naszej parafii i Ojczyzny oraz Jego obfite łaski dla nas. Modlitwy poprowadzą wspólnoty: ZIEMIA MARYI i DOMOWY KOŚCIÓŁ.

Adoracja ta na koniec Roku Miłosierdzia i Jubileuszu Chrztu Polski potrwa do godz.22.oo. Będzie też okazja do Spowiedzi Św. Zapraszamy!!!
Piątek - obowiązkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w intencjach czwartkowej ADORACJI. O godz. 18.oo – MSZA ŚW. ZBIOROWA za zmarłych.

Przyszła niedziela - rozpoczynamy ADWENT i Nowy Rok Liturgiczny (tj. kościelny). Cała kolekta przeznaczona jest na nasze Seminarium Duchowne.
Są wolne INTENCJE mszalne. Można zamawiać intencje na I półrocze 2017 roku.

UWAGA!
RORATY - Msze Św. ku czci Maryi, (jako duchowe rekolekcje przedświąteczne), odprawiane będą codziennie (bez niedziel i świąt) o godz.6.3o ! Nie będzie w te dni Mszy Św. o godz.8.oo !

Zapraszamy Dzieci i Gimnazjalistów - w poniedziałki, środy, piątki, a Młodzież w pozostałe dni. Bez względu na wiek przynośmy LAMPIONY !

Z racji wcześniejszych Ferii tj. od 14.01.2017 KOLĘDY tj. odwiedziny duszpasterskie zaczniemy od 11.12.br (u mieszkańców ul. Damroki i Witosławy)

Na pomoc prześladowanym chrześcijanom Iraku zebraliśmy i przekazaliśmy kwotę: 952,- Dziękujemy za Wasz dar !
Prosimy o pomoc przy opiece nad kaplicą Św.Józefa i pomoc wieczorami od poniedziałku do piątku jako kościelny. Chętni niech zgłoszą się do Ks.proboszcza.