Niedziela – 22.03.2015

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj – po Mszach Św. doroczna zbiórka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
O godz. 18.30 w salce - II Spotkanie dla Młodzieży. Zapraszają rówieśnicy!

Środa - o godz. 18.00 NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca oraz spotkanie wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA. O godz.19.45 w salce – spotkanie w kręgu dorosłych, które poprowadzi wspólnota modlitewno – ewangelizacyjna „Ziemia Maryi”. Będą: śpiew, dzielenie się Słowem, modlitwa za siebie i rodziny.

UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO tj. Dzień świętości życia.
Zaadoptujmy duchowo nieznane, poczęte dziecko, by codzienną modlitwą wspierać przez 9 miesięcy jego istnienie! Uczynimy to podczas Mszy Św. o godz. 18.00 (potrzebne blankiety adopcji są dostępne na stojakach z czasopismami)

Czwartek - Wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ oraz piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujemy z prośbą o pokój Boży dla lękających się przyjąć nowe życie oraz o błogosławieństwo dla obrońców życia.

Piątek w godz. 19.30 – 20.30 prosimy dostarczyć zaadresowane paczki z naszej charytatywnej akcji „ŚWIĄTECZNY DAR SERCA”.
DROGA KRZYŻOWA u nas o godz. 17.15 lub 18.30. Tego dnia o godz. 20.00 z kościoła p.w. NMP przy Gdyńskiej Kolegiacie na Kamienną Górę wyruszy GDYŃSKA Droga Krzyżowa (zabierzmy ze sobą świece)

Sobota - na Kalwarii Wejherowskiej od godz. 11.00 Droga Krzyżowa pod opieką K.S.M. SEMPER FIDELIS.
Początek przy kościele oo.Franciszkanów. Zapraszamy wszystkich na to plenerowe i wyjątkowe nabożeństwo!

 

W nocy ZMIANA CZASU z zimowego na letni ( godzinę do przodu ) !

 

Przyszła niedziela (PALMOWA) – tradycyjna w 5 niedzielę miesiąca KOLEKTA BUDOWLANA na spłatę zadłużeń oraz prac malarskich.
GORZKIE ŻALE tylko po Mszy Św. o godz. 9.30 !
O godz. 18.oo – rodzinny SPEKTAKL PASYJNY „Noc nad miastem, czyli także i twoja historia” (prosimy o sponsorowanie tego wydarzenia!)

PAMIĘTAJMY !
Przedświąteczna SPOWIEDŻ Św. Młodych oraz najbliżej mieszkających i będących często w kościele prosimy, już teraz korzystajmy z sakramentu pojednania !
Dzielmy się JAŁMUŻNĄ wielkopostną z dziećmi gdyńskiego Hospicjum. Ofiary wrzucajmy do skarbonek przy czasopismach!
Program SZKOLNYCH REKOLEKCJI - w Internecie i gablotach!

-------------------

W sobotę pożegnaliśmy na drogę ku wieczności naszą parafiankę śp. Genowefę KLEMENSKĄ; lat 79; zam. przy ul. Gryfa Pom. 69.
„Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj jej wieczne spoczywanie!”