Niedziela 22.05.2016

22.05.2016 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

Dzisiaj – zbiórka na organizację Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy do KAWIARENKI na domowe wypieki ! O godz.14.oo - ROCZNICA Komunii Św.
NABOŻEŃSTWA MAJOWE ku czci Maryi:
w tygodniu z Mszą Św. o godz.18.oo; w niedziele - poza świątynią o godz.16.oo: dzisiaj - przy Źródle Marii; 29 maja – przy krzyżu na ul. Lipowej 14
(dla dzieci z każdą Mszą Św. niedzielną o godz.11.oo )

Poniedziałek i wtorek - o godz.18.3o przed kościołem próby „BIELANEK” tj. dziewczynek sypiących kwiatki w Uroczystość i Oktawę Bożego Ciała. Zbierajmy płatki kwiatowe (składajmy je w przedsionku kościoła od strony plebanii). Chłopcy komunijni niech dołączą do ministrantów.

Wtorek – o godz.19.3o w salce spotkanie młodzieńców i mężczyzn, którzy chcą pomóc w Służbie porządkowej i budowie ołtarzy na Boże Ciało! Prosimy panów o zrozumienie i odważną pomoc!

Środa - o godz.18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca.
O godz.19.45 - spotkanie wspólnoty ZIEMIA MARYI z adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA.
Msze Św. : 8.oo; 9.3o – SUMA z procesją; ok.11.3o; 18.oo.
Udekorujmy balkony i okna! Kierowców prosimy o kulturę i ustawienie aut tak, by nie przeszkadzały w procesji! Zabierzmy na procesję śpiewniki. W OKTAWIE procesje o godz.18.oo, w niedzielę - 9.3o. Pomóżmy w orszaku procesyjnym m.in. przy chorągwi, baldachimie czy Służbie porządkowej.

Piątek – z racji Oktawy Ksiądz Arcybiskup Metropolita udzielił na terenie naszej diecezji dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od mięsa!

Przyszła niedziela (5 miesiąca) – dodatkowa KOLEKTA BUDOWLANA na letnie inwestycje m.in. malowanie kawiarenki i poprawienie obejść wokół świątyni. Polecamy ją Waszej szczerej ofiarności!

UWAGA !!! 01.06. – 31.08.br wszystkie Msze Św. wieczorne - o godz.19.oo !
BIURO czynne będzie od poniedziałku do soboty (bez uroczystości i świąt) po Mszach Św. wieczornych do godz.20.oo.


Nasz parafialny Chór 13 maja w Chojnicach zdobył I miejsce
w V Ogólnopolskim Festiwalu Chóralnym „Ave Maria” (5 pieśni maryjnych),
a Pani Jolanta - dyrygentka została najlepszą Dyrygentką festiwalu.
GRATULUJEMY !


W minionym tygodniu pożegnaliśmy na drogę ku wieczności Parafianina śp. Jana Jasińskiego; lat 68; zam. przy ul. Lipowej 5. „Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj mu wieczne spoczywanie!”
Dziękujemy wszystkim, którzy świadcząc o wierze
żegnają z szacunkiem bliskich i sąsiadów!