Niedziela 24.07.2016

24.07.2016 XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

Poniedziałek - Święto Św. JAKUBA, Apostoła i wspomnienie Św. KRZYSZTOFA, Patrona kierowców. Po Mszach Św. - błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów (aut, motocykli, rowerów). Doroczna KOLEKTA będzie zbiórką wdzięczności wobec Boga za bezpieczną dotąd jazdę. „1 grosz za 1 km jazdy” to pomoc dla polskich misjonarzy.
Tego też dnia kończy się Piesza Gdyńska Pielgrzymka na Jasna Górę i do Krakowa. Dziękujemy Parafianom, którzy w niej uczestniczyli oraz grupie sióstr i braci, którzy wytrwale co wieczór spotykali się tutaj jako Złota Grupa, by wspierać pielgrzymujących i przeżywać razem te niezwykłe rekolekcje w drodze.

Wtorek – początek Światowych Dni Młodzieży w KRAKOWIE. Módlmy się za Papieża, organizatorów i uczestników. Dziękujemy 10 rodzinom naszej parafii, które gościły przez 3 dni młodych z Niemiec w ramach przygotowań do tego doniosłego wydarzenia!
„Bóg zapłać” Wam za świadectwo wiary i gościnności!

Środa – o godz.19.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach i „dziesiątkiem” różańca.

Czwartek – od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o wzrost wiary, nadziei, miłości w sercach i domach naszych parafian.

Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

Przyszła niedziela – jak każdej piątej niedzieli miesiąca KOLEKTA BUDOWLANA - na pomoc w realizacji letnich prac przy kościele i kawiarence. Polecamy ją Waszej szczerej ofiarności!

UWAGA! Zabierajmy na wakacyjne wyjazdy foldery naszej parafii, by poprosić w miejscu wypoczynku Życzliwych o „cegiełkę” pomocy.
Prosimy wszystkich, którzy mają kalendarz na bieżący rok z naszego Seminarium, by zwrócili uwagę na wszelkie wrześniowe pomyłki!
Można poczuć doniosłość ŚDM czytając książeczkę w jęz. angielskim, dostępną za darmo na stojakach przy wyjściu z kościoła!

Gościom oraz parafianom życzymy miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku! Odpoczywajcie z Bogiem - Dawcą Pokoju, pamiętając o Nim w modlitwie i niedzielnej Eucharystii!