Niedziela 26.04.2020

26.04.2020 III NIEDZIELA WIELKANOCNA (BIBLIJNA)

 

Dzisiaj – rozpoczynamy Tydzień BIBLIJNY pod hasłem: „Kto we Mnie wierzy, będzie spożywał Chleb życia wiecznego” (por. J 6,35-36). Zachęcamy do lektury Ewangelii wg Św.Mateusza i zyskania odpustu zupełnego za półgodzinną Jej lekturę na sposób lektury duchowej.

Grupie BIBLIJNEJ z parafii i czytającym Biblię w domach
życzymy mocy Ducha Świętego i radości z poznawania Słowa Bożego!

 

PONIEDZIAŁEK – na Mszę Św. o g.18.oo zapraszamy Grupę adoracyjną „SŁUDZY GETSEMANII”.

 

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY Sieneńskiej. O g.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach. Po Mszy Św. tradycyjny „dziesiątek” różańca. Zapraszamy na modlitwę Wspólnotę „ŻYWEGO RÓŻAŃCA”. Prosimy, aby bracia i siostry zapoznali się z nowymi intencjami.

 

CZWARTEK – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji do 19.oo z prośbą: abyśmy na wzór Maryi chętniej ufali i poddawali się woli Boga, który pokornych wywyższa.

 

I PIĄTEK (1 maja) – z MARYJĄ i Św. JÓZEFEM, rzemieślnikiem oddamy się wspólnie o g.18.oo Najświętszemu Sercu Jezusa. Jak informowaliśmy, praktyki pierwszych piątków i sobót przesunąć należy w czasie do zakończenia pandemii. Nic nie jest przerwane! Komunia duchowa i żal doskonały są drogą do łask Zmartwychwstałego. Ksiądz Arcybiskup Metropolita udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od potraw mięsnych.
Po Mszy Św. rozpocznie się u nas pod opieką „SŁUG GETSEMANII” kolejne nocne czuwanie z Jezusem. Potrwa do g.7.oo sobotniego poranka.

 

Nabożeństwa MAJOWE:
w tygodniu z Mszą Św. o godz. 18.oo; w niedziele - z Sumą parafialną o godz.9.3o
Z racji bezpieczeństwa i zakazu zgromadzeń nie będzie modlitw poza kościołem!

 

I SOBOTA  - UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Msze Św. jak każdej niedzieli. Pamiętajmy również o wywieszeniu biało-czerwonej!

 

NIEDZIELA (Dobrego Pasterza) – początek Tygodnia modlitw o powołania.

 

Prosimy nadal: „ZOSTAŃCIE W DOMU, by chronić siebie i bliźnich!”

 

W świątyni naszej może być tylko 30 osób! Obecni muszą zająć wyznaczone miejsca (oznaczone czerwoną taśmą), by zachować bezpieczną odległość oraz zakryć usta i nos! Bierzcie więc zaangażowany udział w Mszy Św. transmitowanej w mediach. Nasze transmisje:
Środa o g.18.oo (z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy)
Niedziele o g.9.30;  12.30;  18.00 – http://bit.ly/Boromeusz.

Pamiętajcie o osobistej i rodzinnej modlitwie. Wspierajcie osoby starsze i słabe z sąsiedztwa! Biuro czynne w sobotę 10.oo-11.oo. Pilne sprawy - Tel. 725 888 850

 

Dziękujemy za okazywane dotąd wsparcie i prosimy nadal o pomoc dla dzieł duszpasterskich przez dobrowolne ofiary wpłacane na konto parafii!