Niedziela 28.01.2018

28.01.2018 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

65. Światowy Dzień Trędowatych.

Środa - O godz.18.oo - NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątek” różańca.

DNI EUCHARYSTYCZNE - lutego:

I czwartek - wieczorem uczcimy RELIKWIE Św. Karola, a GODZINĘ ŚWIĘTĄ do 19.3o ofiarujemy prosząc o Boże pocieszenie i uzdrowienie dla cierpiących na duszy i ciele oraz o nowe powołania z parafii. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa i dobrowolne wyrzeczenia ofiarujmy w tej intencji.
Tego dnia (1. lutego) wracamy do stałego porządku Mszy Św. w tygodniu (8.oo; 18.oo) i urzędowania Biura w poniedziałki i czwartki od godz.18.3o do 19.oo oraz w soboty 11.oo – 12.oo.

I piątek – ŚWIĘTO Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Tego dnia będzie poświęcenie gromnic. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Modlitwa otoczymy osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich oraz jako dziewice i wdowy konsekrowane. Kolekta dnia jest na żeńskie klasztory kontemplacyjne w Grabowcu, Orłowie i Żarnowcu.
Od godz.9.3o sakramentalne odwiedziny u CHORYCH. Zgłaszajmy tych, którzy sami nie mogą przyjść do kościoła!
Małych i młodych, zapraszamy na Mszę Św. o godz.18.oo. Spowiedź Św. dla wszystkich – od 17.3o. Przypominamy! Najważniejsze w tym dniu jak co miesiąc jest przyjęcie Komunii Św. Spowiedź Św. może być wcześniej!

I sobota – wspomnienie Św. BŁAŻEJA patrona chorób gardła. Dla chorych udzielane będzie błogosławieństwo tzw.„Błażejkami”. Rano comiesięczne wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z różańcem po Mszy Św.

Przyszła niedziela – zapraszamy do kawiarenki na „karolowego” PĄCZKA.
Po Mszach Św. – zbiórka na prośbę sióstr ze Zgromadzenia Św. Teresy od Dzieciątka Jezus z Podkowy Leśnej. To dla nich pomoc w przeprowadzeniu ekshumacji doczesnych szczątków ich założyciela i Sługi Bożego Ks. Bpa Adolfa, Piotra Szelążka (1865 – 1950), obrońcy Kościoła katolickiego w Rosji, biskupa Diecezji Łuckiej, oddanego opiece charytatywnej m.in. nad emigrantami i ofiarami okupacji niemieckiej, oskarżonego i więzionego przez NKWD. Nasza pomoc jest potrzebna przed jego procesem beatyfikacyjnym.

W czasie rozpoczętych FERII zimowych pamiętajmy o Bogu,
Jego przykazaniach oraz o szczęściu i radości najbliższych
z którymi spędzimy czas wolny!.