Niedziela 08.10.2017

08.10.2017 XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

DZIĘKUJEMY bardzo serdecznie wszystkim (ponad 70 osób), którzy z radosnym i wielkim zaangażowaniem odmówili u nas wczoraj od godz.14.oo wszystkie 4 części różańca w łączności z rzeszą rozmodlonych Rodaków na akcji „Różaniec do Granic”!

XVII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”.

Dzisiaj - po Mszach Św. zbiórka na pomoc dla stypendialnej młodzieży z „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. Dzisiaj również comiesięczna - KOLEKTA BUDOWLANA na przyszłą rozbudowę świątyni. Dziękujemy za zrozumienie i wsparcie!
Od dzisiaj można też zgłaszać Wypominki za zmarłych: jednorazowe, roczne (każdej niedzieli – ofiara za jedną duszę tyle co ofiara mszalna) i Msze Św. zbiorowe (w piątki listopada: 3,10,17,24 – wybierz). Nie wrzucajmy ich na kolektę!

 

Dla żywej więzi z Bogiem i Kościołem usilnie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe. W świątyni na różańcowej, wspólnej modlitwie możemy uzyskać codziennie odpust zupełny, by ofiarować go za potrzebujących miłosierdzia.
PORZĄDEK NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH:
dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz.17.15
dla młodzieży i dorosłych – w tygodniu z Mszą Św. wieczorną;
w niedziele z Sumą parafialną. W tygodniu rano - jeden „dziesiątek”.

Bracie! Siostro! ZAPRASZAMY do wspólnoty „Żywego Różańca”, by stworzyć nowe „Róże” (po 20 osób), a zwłaszcza „Róże rodziców”. Wspierajmy Wasze dzieci modlitwą przez całe ich życie, bo zbyt dużo jest niebezpieczeństw z którymi mogą sobie nie poradzić dziś lub jutro! Do codziennego dzieła „dziesiątkiem” różańca zaproszeni są wszyscy: rodziny, małżonkowie bezdzietni, samotni, rozwiedzeni, osoby żyjące bez sakramentów, wszyscy szukający życiowej drogi. Doświadczysz, że dzięki tej niedocenianej modlitwie dzieją się niezwykłe rzeczy! Zgłoszenia u ks. Proboszcza.

Środa - o godz.18.oo NOWENNA do MBNP z różańcem i Msza Św.

Czwartek – wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ ofiarujemy w intencji ludzi mających problemy z modlitwą, by przy Maryi odkryli radość i siłę z każdej rozmowy z Bogiem.
Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w ich intencji.

Piątek – nie będzie Mszy Św. o godz.18.oo! Tego dnia będzie WIECZÓR FATIMSKI, którym zakończymy doroczne spotkania, ale też 100-lecie Objawień. O godz.19.3o różaniec. O godz.20.oo Msza Św. z procesją światła wokół świątyni. Zapraszamy rodziny i jak co roku nauczycieli w wigilię ich Święta! Niech świątynię przepełni radość czcicieli Maryi! Przynieśmy świece!

Przyszła niedziela - zapraszamy na DOMOWE wypieki parafianek. Prosimy nasze Panie lubiące piec słodkości o taką „cegiełkę” dla parafii, a wszystkim, które dotąd to czyniły bardzo dziękujemy za te pyszne dary serca i rodzinnej kuchni!
Tego dnia – po Mszach Św. zbiórka na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Meksyku.

SPOWIEDŹ Św. w naszej parafii była i jest zawsze na kwadrans przed Mszą Św., by dać nadzieję na „pełne” uczestnictwo w Liturgii. Pamiętajmy! Niedzielna spowiedź niech będzie wyłącznie dla dorosłych i pracujących w tygodniu!

Na drogę ku wieczności pożegnaliśmy parafiankę Jolantę Banach; lat 63; zam. ul.Lipowa 2c. Zmarła też Agnieszka Kulkowska; lat 87; zam. Gryfa P. 69. Jej Msza Św. pogrzebowa jutro o godz.12.oo. „Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj im wieczne spoczywanie!”