Niedziela : 06.09.2015

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj zapraszamy na „karolowego” pączka.
Poniedziałek – spotkanie CHÓRU w kawiarence o godz.18.3o;
Wtorek - Święto NARODZENIA NMP. Po Mszy Św. wieczornej – spotkanie grup: BIBLIJNEJ i MIŁOSIERDZIA.
Środa o godz.18.oo - NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca.
Czwartek do 19.3o GODZINA ŚWIĘTA w intencji pokoju na świecie. W trakcie - Spowiedź Św. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.
Piątek – po Mszy Św. wieczornej spotkanie całej Liturgicznej Służby Ołtarza.
Sobota – spotkanie Kręgu DOMOWEGO KOŚCIOŁA.
Przyszła niedziela – o godz.12.3o Msza Św. młodzieżowa z oprawą muzyczną. O godz.19.3o – modlitwą różańcową rozpoczniemy WIECZÓR FATIMSKI. O godz. 20.oo – Msza Św. z procesją światła. Tego dnia – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA na przyszłą rozbudowę kościoła. Polecamy ją Waszej życzliwej ofiarności.

W dniu wczorajszym Sakrament Małżeństwa przyjęli z radością w naszej świątyni: Natalia GALUHN i parafianin Leszek FLISIKOWSKI. Nowożeńcom życzymy szczęścia i wzrastania w miłości pod opieką Maryi. Szczęść Boże Młodej Parze!

Rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Św. zapraszamy w niedzielę 20 września na Mszę Św. o godz. 11.oo
i organizacyjne spotkanie.
Prosimy, by dzisiaj i za tydzień po Mszy Św. gimnazjaliści kl.III zgłaszali się do zakrystii po odbiór kwestionariuszy Kandydata do Bierzmowania.

Dzieci i młodzież, studentów i dorosłych zapraszamy do GRUP PRZYPARAFIALNYCH m.in.: Grupy ZIEMIA MARYI – spotkanie w środę 23.09.br o godz.19.45; Grupy MŁODZIEZOWEJ – w niedzielę 27.09.br o 18.oo.
Poszukujemy też odpowiedzialnej i zdolnej muzycznie osoby do pomocy jako organista/ka lub do prowadzenia Scholi.
Dziękujemy Pielgrzymom naszej Parafii za trud i przykład wiary okazane we wczorajszej Pielgrzymce do SWARZEWA !

UWAGA! 18.09.br (piątek) – Wieczór Modlitwy Młodych pt „Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?”. Miejsce: Gdańsk-Jasień, par. p.w. Bł.Doroty. Czas: 19.3o - 24.oo Ks.Marek zobowiązuje wszystkich kandydatów do Bierzmowania do udziału. O godz. 19.oo – zbiórka przy krzyżu misyjnym. Rodziców prosimy o zawiezienie nas na miejsce i opiekę. Ks.Marek zaprasza grupę młodzieżową i bierzmowanych z poprzednich lat na spotkanie, które przygotowuje młodzież do udziału w ŚDM 2016 w Krakowie z Papieżem Franciszkiem. Ks.Marek informuje, że nasza grupa młodzieżowa szykuje się do wyjazdu na wspomniane ŚDM!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

25. Emilia STASIAK (Zbiersk) – Sławomir HALLMANN (Myśl.2) ślub/ Zbiersk
26. Paula PRUSIŃSKA (Górn.43) – Andrzej ZABURKO (Górn.43) ślub/ Mikołajki
27. Sylwia TERECH (Kabiny k/Reszla) – Tomasz SKÓRA ( G.P.79) ślub/ Św. Lipka

Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca ( K.P.K. kan. 1069 )