Niedziela : 28.06.2015

28.06.2015       XIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Poniedziałek - Uroczystość Świętych Apostołów PIOTRA i PAWŁA. Kolekta to tzw „Świętopietrze” na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msze Św.: 10.oo; 19.oo.

Środa - o godz.19.oo - NOWENNA do MBNP z Mszą Św. w jej intencjach zapisanych wcześniej na kartkach i „dziesiątkiem” różańca. Dziękujemy wszystkim za złożoną dobrowolną ofiarę mszalną wraz z intencją na kartce.

DNI EUCHARYSTYCZNE lipca:

SPOWIEDŹ ŚW. - czwartek i piątek od godz.18.3o.

I czwartek –Od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o moc Bożą dla katolików odważnie broniących praw i wartości Bożych w życiu. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji.

Podczas wieczornej Mszy Św. uczcimy Relikwie naszego Patrona.

I piątek – Święto Św. TOMASZA, Apostoła. Od godz.9.oo – odwiedziny CHORYCH. Zgłaszajmy schorowanych i słabych, by przychodzący w posłudze sakramentalnej kapłana Bóg stał się dla nich pocieszeniem i umocnieniem.

O godz.19.oo Msza Św. wspólnie z dziećmi i młodzieżą.

I sobota - po Mszy Św. porannej comiesięczna modlitwa różańcowa, jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.

Przyszła niedziela – zapraszamy do Kawiarenki na „karolowego pączka”.

 

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

  • Patrycja BRZOZOWSKA – Jakub SAMULSKI (Gryfa P.69ślub/Gdynia
  • Julita GRACZ (Myśl.25) – Mateusz CHABIERA (Szefki 4) ślub/Chmielno
  • Agnieszka URBANELIS (Radom) – Maciej JAGIEŁŁO (Myśl. 4) ślub/Radom
  • Agnieszka SOŁCZYŃSKA (Hallera 10) – Maciej HAJDER (Szefki 4) ślub/Gdynia
  • Natalia GALUHN (Wejherowo) – Leszek FLISIKOWSKI (Górn.46) ślub/u nas (1)
  • Katarzyna KUBACKA (Górn.20) - Łukasz DZIADAK (Rumia) ślub/u nas (2)

 

Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca ( K.P.K. kan. 1069 )

PRZYPOMINAMY ! 

Drodzy mieszkańcy i sąsiedzi ! Wasza obecność na pogrzebie sąsiada (sąsiadki) jest wyraźnym znakiem szacunku, pamięci dla tych, którzy mieszkali obok nas, a zarazem chrześcijańskim obowiązkiem pocieszenia wobec ich rodzin! Wszyscy powinniśmy się tego uczyć na nowo i o tym pamiętać! Dziękujemy wszystkim, którzy o tym pamiętają!

W świątyni obowiązuje z szacunku dla świętości strój wygodny, ale nie swobodny, a z szacunku dla Boga i modlących się – punktualność !

 

Naszym gościom oraz parafianom życzymy miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku z Bogiem w sercu !