Niedziela 31.07.2016

31.08.2016 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Witamy serdecznie w naszej parafii Wikariusza Ks. Adama KLAJNYSA ( 6 lat kapłaństwa ) skierowanego do nas biskupim dekretem po 3 latach pracy w parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie. Życzymy pod opieką Św. Karola wielu łask Bożych i owocnego duszpasterzowania w naszej wspólnocie!

Dzisiaj – jak każdej piątej niedzieli KOLEKTA BUDOWLANA - na pomoc w realizacji letnich prac remontowych. Dziękujemy za Waszą szczerą ofiarność!

Środa – o godz.19.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „10” różańca.

DNI EUCHARYSTYCZNE sierpnia:
SPOWIEDŹ ŚW. - czwartek i piątek od godz.18.3o.

I Czwartek - od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne z naszej parafii. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji. Podczas Mszy Św. wieczornej uczcimy Relikwie Św. Karola i jak co miesiąc przyjmiemy Komunię Św. pod dwiema postaciami.

I piątek – o godz.19.oo Msza Św. wspólnie z dziećmi i młodzieżą.

I sobota - ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. Dzięki wmurowaniu w naszej świątyni kamienia węgielnego z góry Tabor to nasz „mały odpust”. Zapraszamy na Msze Św. o godz. 10.oo. Po niej modlitwa różańcowa jako comiesięczne wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.

Przyszła niedziela – zapraszamy do kawiarenki na „karolowego pączka” tj. słodką cegiełkę, z której dochód jest na nasze remonty.

UWAGA!
Zgodnie z zachętą Kościoła miesiąc sierpień to okazja do ABSTYNENCJI od alkoholu ofiarowanej za alkoholików oraz nadużywających go na wakacjach i urlopach !
Zachęcamy do zabrania na wakacyjne wyjazdy folderów naszej parafii, by poprosić w miejscu wypoczynku Życzliwych o „cegiełkę” pomocy.
Biuro parafialne czynne (poniedziałku – soboty) po Mszy Św. wieczornej do 20.oo !

Parafianom i gościom, życzymy miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku z Bogiem w sercu !