Niedziela 09.09.2018

09.09.2018 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
TYDZIEŃ WYCHOWANIA w Kościele Polskim

 

 

Dzisiaj - KOLEKTA BUDOWLANA na rozbudowę świątyni. Dziękujemy wspierającym nas ofiarodawcom szczególnie 114 osobom/rodzinom wpłacającym na kolektę budowlaną lub konto deklarowaną, miesięczną ofiarę. W parafii jest 3090 mieszkań i 5.904 mieszkańców. Gdyby chociaż połowa okazała ten chrześcijański gest wsparcia, realizacja wszelkich planów byłaby łatwiejsza! Świątynia to nasze wspólne dzieło dla chwały Bożej i chrześcijańskie świadectwo wiary wobec obecnych i przyszłych pokoleń! (c.d. patrz w Kąciku Budowlanym)

Kto z nami świątynię zbuduje, ten nieba zasmakuje!

Świątynia to skarb bezcenny, tu „życie” daje Bóg - zawsze wierny!

Czwartek - WIECZÓR FATIMSKI. Nie będzie Mszy Św. o 18.oo! Od godz.19.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji - o miłosierdzie i pokój Boży dla Kościoła katolickiego. Od 19.3o - modlitwę różańcową poprowadzi Wspólnota „ZIEMIA MARYI”. O 20.oo - Msza Św. z procesją światła. Przynieśmy świece! U nas tego dnia wspominamy też Św. Antoniego.

Piątek – ŚWIĘTO Podwyższenia Krzyża Świętego. Przynieśmy krzyże do poświęcenia. Wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy za tych, co krzyża się wstydzą.

Sobota - z NMP Bolesną pomódlmy się za wspólnotę z Orłowa w dniu jej Odpustu.

Przyszła niedziela - SPOTKANIA z rodzicami: dzieci komunijnych klas III wraz z Mszą Św. o godz.11.oo; z rodzicami kandydatów do Bierzmowania tj. gimnazjalistów z Mszą Św. o godz.18.oo. Sakramenty święte dzieci i młodzież mają obowiązek przyjmować w rodzinnej parafii! Zapisy tylko do połowy października !!!
Zapraszamy również do południa na domowe wypieki parafianek i parafian! Prosimy serdecznie lubiących piec słodkości o taką smaczną „cegiełkę” dla parafii!

Dzieci i młodzież, studentów i dorosłych zapraszamy do GRUP parafialnych, by angażując się dla dobra parafii i Kościoła pokonać razem pokusę fałszywej, niechrześcijańskiej anonimowości. Wierni i kapłani potrzebują Waszego wsparcia !

UWAGA! Młodych m.in. kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Msze Św. niedzielne o godz.18.oo ! Wszystkie Msze Św. poranne od 1.10.br będą o godz.7.3o !
Czytajmy nasz Biuletyn, który jest w formie dwutygodnika!

 

KĄCIK BUDOWLANY 1/2018

Dziękuję Panu Mieczysławowi F. za pomoc przy pracach podczas minionych wakacji!
Rozbudowę naszej świątyni (pierwszy etap ruszy pod koniec kwietnia 2019) podjęła się wykonać firma ELWOZ z Miechucina. Koszt olbrzymi, bo ceny realnie wzrosły; metr3 betonu B25: ok.280,- tona stali #16: ok.2.900,- Dziękujemy za zrozumienie, okazaną pomoc i prosimy o solidne wsparcie chociaż raz w miesiącu „cichą ofiarą” tj. kolektą bez bilonu! Szczególną wdzięczność kierujemy dzisiaj ku 114 osobom/rodzinom wpłacającym na kolektę lub konto, dobrowolną i deklarowaną ofiarę. W parafii jest jednak 3090 mieszkań i 5.904 mieszkańców. Gdyby chociaż połowa okazała ten chrześcijański gest wsparcia, realizacja wszelkich planów byłaby o wiele łatwiejsza!
Proszę również, by zgłaszały się osoby, które pomogą zbierać comiesięczne, dobrowolne fundusze po blokach ( 1 lub 2 bloki! ), wśród tych, którzy przyjmowali kolędę. Tak było podczas wznoszenia „dolnego” kościoła. Dobrze byłoby, gdyby również ktoś ze Wspólnot Mieszkaniowych pomógł w tym dziele. Osoby te otrzymają odpowiedni dokument z parafii. Proszę też o pomoc w zdobywaniu funduszy w jakikolwiek inny sposób! To nasze wspólne dzieło dla chwały Bożej i chrześcijańskie świadectwo wiary wobec obecnych i przyszłych pokoleń!
Ks. proboszcz