Niedziela 20.05.2018

20.05.2018 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (KONIEC OKRESU WIELKANOCNEGO)

 

Dzisiaj – jak ogłaszaliśmy od wielu tygodni, u nas o godz.13.oo MSZA ŚW. PRYMICYJNA naszego parafianin wczoraj wyświęconego - ks. Tomasza Topolskiego.

Na Mszę Św. o godz.18.oo zapraszamy BIERZMOWANYCH w historii parafii i tegorocznych kandydatów do tego Sakramentu! Rozpoczniemy doroczny WIECZÓR UWIELBIENIA słowem i śpiewem w mocy Ducha Świętego oraz modlitwę wstawienniczą nad każdym kto pragnie uzdrowienia według woli Bożej. Zapraszamy!

Poniedziałek - ŚWIĘTO NMP Matki Kościoła.

Wtorek – w Liturgii wspomnimy Św. RITĘ oraz jak co miesiąc Św. JANA PAWŁA II. Na wieczorną modlitwę przynieśmy ze sobą róże przeznaczone dla siebie i bliźnich, by prosić o ich poświęcenie oraz o błogosławieństwo dla każdego, kogo nimi obdarujemy w imię Św. Rity.

Po modlitwie - spotkanie KSM SEMPER FIDELIS oraz młodzieńców i mężczyzn gotowych pomóc w budowie ołtarzy Bożego Ciała i w Służbie porządkowej na procesji.

Środa o godz.18.oo – NOWENNA do MBNP z Mszą Św. To Msza Św. zbiorowa w intencjach zapisanych na kartkach nowenny (mogą to być intencje mszalne dla których już nie ma terminu). Ofiary złożone wraz z kartką są ofiarą mszalną!

Czwartek – ŚWIĘTO Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ do 19.3o oraz piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w intencji świętości, duchowej mądrości i szczerej pobożności rodzin naszych kandydatów do Bierzmowania.

Po wieczornej Mszy Św. w czasie adoracji – Spowiedź Św. dla dzieci i rodzin, które będą obchodzić w przyszłą niedzielę ROCZNICĘ Komunii Świętej. ( próba przed uroczystością będzie dla dzieci w piątek o godz.17.oo)

Piątek – od tego dnia przez 9 kolejnych dni o godz.19.oo kandydaci do Bierzmowania będą brali udział w Nowennie do Ducha Świętego i w obowiązkowych przygotowaniach do przyjęcia Sakramentu Dojrzałości chrześcijańskiej - 3 czerwca.
(w niedzielę prosimy o obecność również ich Świadków!)

Przyszła niedziela – UROCZYSTOŚĆ Najświętszej Trójcy. Módlmy się za parafię na Dąbrowie w dniu jej odpustu.
U nas o godz.14.oo - dodatkowa Msza Św. w ROCZNICĘ Komunii Św.

 

PRZYPOMINAMY!

31 maja - BOŻE CIAŁO;

3 czerwca – wizytacja kanoniczna w parafii J.E.Ks. Bpa Wiesława Szlachetki oraz BIERZMOWANIE na Mszy Św. o godz.12.3o

Msze Św. wieczorne od 3 czerwca do 31 sierpnia - o godz.19.oo !