Niedziela 29.10.2017

29.10.2017 XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj (5 niedziela miesiąca) - dodatkowa KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy za chrześcijańską wrażliwość i życzliwość.
W salce zbierane są podpisy dla poparcia Obywatelskiego Projektu Ustawy o zmianie warunków dopuszczalności przerywania ciąży. Poczęte dzieci nie mogą być zabijane z powodów eugenicznych tj. z powodu choroby. Otoczmy je miłością, troską, a rodziny opieką. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny - PESEL.

Poniedziałek i wtorek - ostatnie wieczorne nabożeństwa różańcowe oraz w godz.17.45 - 19.3o okazja do SPOWIEDZI ŚW. przed intensywnym czasem modlitwy za naszych zmarłych oraz przed Odpustem parafialnym!

Zadbajmy, by przygotować się duchowo i przeżyć z Bogiem najbliższy tydzień
jako czas osobistych rekolekcji przed parafialnym Odpustem!

Środa - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.
Msze Św.: 8.oo; 9.3o z Nowenną do MBNP; 11.oo i 12.3o
Modlitwy na cmentarzu przy kościele Św. Wawrzyńca - od godz.15.oo.

Przypominamy: Wierni w stanie łaski, gdy pobożnie nawiedzą kościół lub cmentarz, odmówią za zmarłych „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”, mogą uzyskać i ofiarować za cierpiących w czyśćcu odpusty: zupełny (1 – 8.11.), cząstkowy (w inne dni).

DNI EUCHARYSTYCZNE listopada:

I Czwartek - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH ( Zaduszki ).
Msze Św.: 10.oo; 18.oo. Wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji do 19.3o wraz z piątkową wstrzemięźliwością od mięsa ofiarujemy z prośbą o miłosierdzie Boże dla wszystkich dusz w czyśćcu cierpiących, tj. dusz, które potrzebują naszej modlitwy. W czasie adoracji okazja do SPOWIEDZI ŚW. Zgłaszajmy w zakrystii lub biurze WYPOMINKI za zmarłych: jednorazowe, roczne i Msze Św. zbiorowe.

I Piątek – od godz.9.oo sakramentalne odwiedziny u CHORYCH.
O godz.18.oo – Msza Św. ZBIOROWA za zmarłych (z udziałem najmłodszych i młodzieży). SPOWIEDŹ ŚW. – w czwartek w czasie adoracji. Przypominamy: najważniejsze w I piątek jest przyjęcie Komunii Św.!

I sobota - o godz.8.oo Msza Św. z różańcem wynagradzającym.
O godz.14.oo – Msza Św. braci Kościelnej Służby Mężczyzn SEMPER FIDELIS naszej Archidiecezji. Zapraszamy młodzieńców i mężczyzn z rodzinami!

 

Przyszła niedziela - ODPUST PARAFIALNY ku czci Św. Karola.
SUMA - o godz.12.3o. Modlitwę poprowadzi Ks. prob. Jarosław PIOTROWSKI.

Zapraszamy na „karolowego pączka”, by słodko świętować tego dnia nasze imieniny (pączki po 2,5o,- będą dostępne przy bramie obok krzyża i w kawiarence). KOLEKTĘ odpustową polecamy Waszej „cichej” ofiarności !
Poznajmy lepiej naszego Patrona przez lekturę książki „Wizja i Służba”. Cena: 15,-

Można zamawiać INTENCJE mszalne na pierwsze półrocze nowego roku.

Dziękujemy najmłodszej „Trzódce Maryi” za wytrwałość i obecność na różańcowej modlitwie! Dziękujemy rodzicom tych dzieci za pomoc w tych spotkaniach pomimo codziennych obowiązków! Kto czci i kocha zawsze znajduje czas dla Kochanej Osoby! O Was niebo nie zapomni nigdy! 27.10.2017