Niedziela 31.12.2017

31.12.2017 ŚWIĘTO ŚW. RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa

 

Dzisiaj - o godz.17.3o na nabożeństwie podziękujemy za mijający rok, przeprosimy za błędy i grzechy oraz poprosimy o łaski Boże na Nowy Rok 2018. Spełniając zwykłe warunki oraz odśpiewując ze wspólnotą hymn „Ciebie Boga wysławiamy…” można uzyskać odpust zupełny!

Pragniemy w imieniu parafian i nas kapłanów bardzo serdecznie podziękować Panu Wacławowi Dudziak za Jego dobrowolną i pomocną 20 letnią posługę kościelnego! Solidna znajomość Liturgii sprawiała, że każdy pracujący tutaj kapłan wiedział, że wszystko zostało przygotowane do Mszy Św. czy każdego nabożeństwa. Jego dbałość o szaty i naczynia liturgiczne zawsze sprawiała, że nie trzeba było wstydzić się zewnętrznej oprawy modlitewnych spotkań. Dziękujemy również za prowadzoną często wieczorną Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Niech Św. Karol wyjedna Panu Wacławowi i jego najbliższym potrzebne dary i łaski niebios!
Dziękujemy! Bóg zapłać za okazane nam serce!

Poniedziałek ( 01 stycznia 2018 ) – UROCZYSTOŚĆ Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.oo! PRZYPOMINAMY: W styczniu Msze Św. wieczorne od poniedziałku do soboty, będą o godz.16.oo! Biuro czynne w soboty!

I Czwartek miesiąca – uczczenie RELIKWII naszego Patrona. Tego dnia u nas Komunia Św. pod dwiema postaciami. GODZINA ŚWIĘTA adoracji od 7.3o z Mszą Św. poranną z prośbą: o łaskę uzdrowienia dla cierpiących na duszy i ciele oraz o nowe powołania z parafii. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

I Piątek miesiąca – najmłodszych i młodych zapraszamy na wspólną z dorosłymi modlitwę wynagradzającą Sercu Pana Jezusa i przyjęcie Komunii Św. o godz.18.oo. spowiedź Św. od godz.17.3o

I Sobota miesiąca - obowiązkowa UROCZYSTOŚĆ Objawienia Pańskiego tj. Trzech Króli. Kolekta - na Misje. Msze Św. jak w niedziele. Po Mszy Św. o godz.8.oo nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi i różaniec wynagradzający wiernych. Rada Dzielnicy zaprasza na godz. 16.30 do Kościoła pw. Św. Wawrzyńca na Bożonarodzeniowe Kolędowanie w wykonaniu Chóru Viola z naszej Parafii i Chóru Dziecięcego Sorriso ze Szkoły Podst. nr 40 w Gdyni.

Przyszła niedziela CHRZTU PAŃSKIEGO - o 9.3o modlitwa za dzieci ochrzczone u nas w minionym roku.
O godz.16.3o – u nas KONCERT KOLĘD w wykonaniu zespołu góralskiego „Inacy z Grywaldu”. Zapraszamy!

KOLĘDY a.d.2018.
Program i porządek odwiedzin duszpasterskich jest podany na stronie internetowej parafii, w gablotach oraz w biuletynie!

 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU A.D.2018 !