Niedziela 01.05.2016

01.05.2016 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Dzisiaj - o godz. 17.3o przy kapliczce Św. Józefa modlitwa za Ludzi Pracy.
KOLEKTA - na spłatę rachunków za energię i ogrzewanie Kościoła. Dziękujemy za życzliwą ofiarność! Zadbajmy by wywiesić biało-czerwoną na 2 i 3 maja!

NABOŻEŃSTWA MAJOWE ku czci Maryi:
w tygodniu dla młodych i dorosłych z Mszą Św. o godz.18.oo
w niedziele - poza świątynią o godz.16.oo:
8 / 22 maja - przy Źródle Marii (za wiaduktem)
15 maja – przy kapliczce Św. Józefa na ul. Lipowej 37
29 maja – przy krzyżu na ul. Lipowej 14
(dla dzieci z każdą Mszą Św. niedzielną o godz.11.oo )

Poniedziałek (2 maja) – Dzień FLAGI Narodowej. O godz.19.oo rozpoczęcie NOWENNY do Ducha Św. ( 9 dni ) dla młodzieży przed przyjęciem sakramentu Bierzmowania ( 10 maja – godz.18.oo ). Młodzież ma obowiązek uczestniczyć w tym oczekiwaniu!

Wtorek (3 maja) – Uroczystość NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Msze Św. jak w niedziele. Podczas Sumy parafialnej – modlitwa za Ojczyznę i nabożeństwo majowe. Tradycyjnie o godz.15.oo przy Źródle Maryi (za obwodnicą) KASZUBSKIE nabożeństwo majowe oraz Festyn Rodzinny organizowany przez Radę Dzielnicy połączony z Dniem Otwartym Stacji Uzdatniania Wody Wielki Kack. (program w biuletynie i gablotach!)

Środa – o godz.18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca.

DNI EUCHARYSTYCZNE - maja :

I Czwartek – wieczorem uczcimy RELIKWIE Św. Karola. Do godz. 19.3o – GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o pokój Boży dla naszej Ojczyzny i zgodę w narodzie.

I Piątek – Święto Św. Apostołów FILIPA i JAKUBA. Od godz. 8.3o – sakramentalne odwiedziny u CHORYCH.
Spowiedź Św. - od godz.17.30 dla wszystkich (codziennie jest kwadrans przed Mszą Św.) Małych i młodych zapraszamy na wspólną Mszę Św. o godz.18.oo

I Sobota ( 7 maja ) – o godz. 3.3o w kościele Św. Wawrzyńca Msza Św. i początek pieszej, dorocznej PIELGRZYMKI do Wejherowa na uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego. Powrót autokarem. W niedziele wyjazd o 7.3o i powrót pieszo ok. 20.3o. Zachęcamy do udziału zwłaszcza Młodych!
U nas o godz.12.oo – nabożeństwo pokutne i Spowiedź Św. kandydatów do Bierzmowania oraz ich Świadków i Rodzin. Wspierajmy ich modlitwą !

Przyszła niedziela – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Polecamy ją Waszej życzliwości. Tego dnia powrót PIELGRZYMÓW z Wejherowa.