Niedziela 11.06.2017

11.06.2017 UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 

Dzisiaj – rozpoczynamy PARAFIALNE MISJE ŚWIĘTE. Oddajmy Bożej opiece także w osobistej modlitwie całe dzieło tego czasu oraz naszych ojców misjonarzy.

Również dzisiaj comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA – tym razem na spłatę prac m.in. przy renowacji misyjnego krzyża. Po Mszach św. – zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zapraszamy też na „karolowe” PĄCZKI.

Są jeszcze w czasie Misji wolne intencje mszalne.

Prosimy o pozostanie na chwilę po Mszy św. młodzieńców i mężczyzn, którzy zechcą pomóc w organizacji obu misyjnych procesji ulicami naszego osiedla!

NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE ku czci Najświętszego Serca Jezusowego:
w tygodniu z Mszą Św. o godz.18.oo; w niedziele – z Sumą o godz.9.3o

Poniedziałek i wtorek - o godz.19.oo przed kościołem (od strony krzyża) próby „BIELANEK” tj. dziewczynek sypiących kwiatki w Uroczystość i Oktawę Bożego Ciała. Zbierajmy płatki kwiatowe (składajmy je w przedsionku kościoła od strony plebanii). Chłopcy komunijni niech dołączą do ministrantów.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ Bożego Ciała. Msze Św. : 8.oo; 9.3o – z procesją; 18.oo.
Udekorujmy balkony i okna! Kierowców prosimy o kulturę i ustawienie aut tak, by nie przeszkadzały w procesji! Zabierzmy na procesję śpiewniki. W OKTAWIE procesja z Mszą św. o godz.18.oo ( sobota – procesja Maryjna wg programu misji! ), w niedzielę - 9.3o. Pomóżmy w orszaku procesyjnym m.in. przy chorągwi, feretronie, baldachimie czy Służbie porządkowej.

Piątek – z racji Oktawy jak co roku J.E.Ks. Arcybiskup Metropolita udziela na terenie naszej diecezji dyspensy od obowiązku wstrzemięźliwości od mięsa.

Sobota – o godz.10.oo w kościele p.w. Św. o.Pio w Gdańsku – Ujeścisku nasz kleryk Tomasz TOPOLSKI przyjmie ŚWIĘCENIA DIAKONATU. Zapraszamy do udziału w uroczystości oraz do wspólnej modlitwy w jego intencji i w intencji jego najbliższych!
Nowi kandydaci na drogę ku kapłaństwu mogą już zgłaszać się do rektoratu Gdańskiego Seminarium Duchownego w Oliwie (zasady zgłoszenia podane są w gablotach).

Przyszła niedziela – o godz.15.oo uroczyste zakończenie MISJI ŚWIĘTYCH!
Nie będzie Mszy św. o godz.18.oo!!!

 

UWAGA !!! 01.07. – 31.08.br wszystkie Msze Św. wieczorne - o godz.19.oo !

Prosimy o zagłosowanie na naszą organistkę Panią Ewę w plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego” – organista (tka) Roku: www.dziennikbaltycki.pl/plebiscyt/kosciol-pomorza/a/organista

Wszelkich łask Bożych i wzrastania w miłości pod opieką Maryi życzymy nowożeńcom: Anecie i Wiesławowi oraz Magdalenie i Jarosławowi, którzy w ostatnich dniach przyjęli u nas Sakrament Małżeństwa.