Niedziela 15.09.2019

15.09.2019 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA.

Dzisiaj – pierwsze zapowiedziane spotkania: z rodzicami dzieci komunijnych (11.oo) i z rodzicami kandydatów do Bierzmowania (18.oo). Zapisy do końca września!
Sakramenty święte dzieci i młodzież mają obowiązek przyjmować w rodzinnej parafii! Kandydat musi okazać INDEKS katechetyczny lub potwierdzenie o uczęszczaniu na katechezę.

Zapraszamy do południa na domowe wypieki parafianek i parafian! Wszystkim bardzo dziękujemy za owe „słodkie cegiełki”, te pyszne dary serca i rodzinnej kuchni!

PONIEDZIAŁEK – po Mszy Św. wieczornej spotkanie Wspólnoty MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego i Św. s.Faustyny!

ŚRODA – o godz.18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątek” różańca.
Tego dnia obchodzimy ŚWIĘTO Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, a także Służby Liturgicznej Ołtarza. Zapraszamy młodych na wspólną modlitwę!

CZWARTEK - Wieczorna GODZINA ŚWIĘTA do godz.19.3o – o duchowe uzdrowienie rodzin i małżeństw z parafii, zagubionych w codziennych obowiązkach.
Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w ich intencji.

SOBOTA – ŚWIĘTO Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.

NIEDZIELA – wolontariusze Hospicjum Św. Wawrzyńca rozprowadzać będą swoje kalendarze. Po Sumie parafialnej i modlitwie ze Św. Ritą – spotkanie z młodzieńcami i mężczyznami, którzy chcieliby kształtować „honor i męstwo” w szeregach Kościelnej Służby SEMPER FIDELIS.

PRZYPOMNAMY:

Dzieci, młodych i dorosłych zapraszamy do GRUP parafialnych. Wierni i kapłani potrzebują Waszego wsparcia!

Młodych, a zwłaszcza kandydatów do Bierzmowania zapraszamy na Msze Św. niedzielne o godz.18.oo!

Narzeczeni zobowiązani są, by zgłaszać się z dokumentami do biura parafialnego na 3 miesiące przed Ślubem! KURS przedmałżeński trwa w Orłowie – co wtorek o 19.oo!

W świątyni obowiązuje z szacunku dla świętości strój wygodny, ale nie swobodny, a z szacunku dla Boga i modlących się – punktualność!
Nie bierze pełnego udziału we Mszy Św. osoba która: spóźnia się w czasie Ewangelii lub wychodzi przed błogosławieństwem końcowym!

W tygodniu pożegnaliśmy zmarłego: Edwarda HINZ, lat 83; zamieszkały przy ul. Myśliwskiej 20. „Dobry Jezu, a nasz Panie. Daj mu wieczne spoczywanie.”