Niedziela 25.06.2017

25.06.2017 XII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj - żegnamy Ks. Wojciecha ULASIŃSKIEGO, który zgodnie z poniedziałkowym dekretem odchodzi z dniem 1 lipca do parafii p.w. Św. Mikołaja w Gdyni – Chyloni. Modlitwa i kolekta z Mszy Św. o godz.11.oo są naszym „podziękowaniem” za pogodną i wytrwałą Jego posługę wśród dzieci (Msze św. o 11.oo; I Komunie Św.; Schola!), ministrantów, lektorów, czcicieli Miłosierdzia Bożego oraz chorych. Redagował też biuletyn! Dziękujemy!

Do naszej parafii przychodzi Ks. Arkadiusz Warszyński (20 lat kapłaństwa) z parafii Miłosierdzia Bożego w Gdańsku - Migowie.

O godz.12.oo w parafii p.w. Niepokalanego Serca Maryi SUMA ODPUSTOWA. Wspierajmy sąsiednią wspólnotę modlitwą.

Wtorek – wyjątkowo w dniu wspomnienia MB Nieustającej Pomocy o godz.18.oo - Nowenna do MBNP z Mszą św. i „dziesiątkiem” różańca oraz spotkanie całej wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta dnia to tzw. „Świętopietrze” na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji do 19.3o oraz piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujemy Bogu za nawrócenie mieszkańców „zagubionych” w życiu i we wierze.

I Sobota (lipca) – rano uczczenie Niepokalanego Serca Maryi oraz różaniec wynagradzający za grzechy nasze i świata. Zapraszamy wszystkich, którzy słyszeli prośbę MB Fatimskiej o taką modlitwę i oddanie Jej Sercu 5 pierwszych sobót!

Od tego dnia wszystkie Msze Św. wieczorne będą o godz.19.oo.
Biuro parafialne otwarte będzie w godz.19.3o - 20.oo w poniedziałki i piątki
oraz 9.3o – 10.3o w soboty !!!

Przyszła niedziela - za budowniczych ołtarzy na Boże Ciało i opiekunów kapliczki Św.Józefa, za „Bielanki”, za ministrantów i lektorów oraz wszystkich, którzy pomagali w procesjach Oktawy zostanie ofiarowana Suma parafialna o godz.9.3o! Dziękujemy Wam ! Daliście w naszym miejscowym „obojętnym świecie” świadectwo wytrwałej wiary pomimo codziennych obowiązków, niech więc Bóg nagrodzi Was darami miłosiernego Serca!

PRZYPOMINAMY !

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy (od 26 lipca) lub w „Złotej Grupie” tu na miejscu.

Zachęcamy do zabrania na wakacje folderów naszej parafii, by w miejscu wypoczynku poprosić życzliwych o „cegiełkę” pomocy. Pomóżcie w taki też sposób zebrać środki na rozpoczęcie dalszej budowy!

Parafianom małym i dużym, rozpoczynającym wakacje i urlopy,
życzymy wspaniałego wypoczynku wspartego na Bogu – dawcy pokoju !
Pamiętajcie! Nie ma wakacji od Boga i bez Boga!

 

DO PIĄTKU włącznie pomóżcie wygrać i ZAGŁOSUJCIE na naszą ORGANISTKĘ – Panią EWĘ w ramach plebiscytu Dziennika Bałtyckiego „Organista Roku”!
Wyślijcie OG.7 na nr 72355