Niedziela 26.06.2016

26.06.2016 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy dzieciom i młodym, którzy minionej niedzieli we wspólnocie wierzących, uroczyście dziękowali za rok szkolny oraz prosili o Bożą opiekę na czas wakacyjnego wypoczynku i zabawy!

W dniu wczorajszym Sakrament Małżeństwa przyjęli z radością w tej świątyni: Anna KUBACKA i Damian RAJKOWSKI. Nowożeńcom życzymy szczęścia i wzrastania w miłości pod opieką Świętej Rodziny. Szczęść Boże Młodej Parze!

Poniedziałek – wspomnienie MB Nieustającej Pomocy, a po Mszy Św. wieczornej spotkanie całej wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA.

Środa - UROCZYSTOŚĆ Świętych Apostołów PIOTRA i PAWŁA. Kolekta dnia to tzw. „Świętopietrze” na potrzeby Stolicy Apostolskiej. O godz.19.oo - NOWENNA do MBNP z Mszą Św. w jej intencjach zapisanych wcześniej na kartkach i „dziesiątkiem” różańca.

Czwartek –Od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o moc miłosierdzia Bożego dla katolików lekceważących prawa i wartości Boże.

Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji.

DNI EUCHARYSTYCZNE lipca:
SPOWIEDŹ ŚW. - czwartek i piątek od godz.18.3o.
I piątek – od godz.9.oo – sakramentalne odwiedziny CHORYCH. Zgłaszajmy chorych, słabych, by Bóg w tej posłudze był pocieszeniem i umocnieniem. Pamiętajmy o obowiązku uczczenia Jezusa, którego niesie do chorych kapłan!
O godz.19.oo Msza Św. wspólnie z dziećmi i młodzieżą.
I sobota - po Mszy Św. porannej modlitwa różańcowa, jako wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy nasze i świata.
Przyszła niedziela – zapraszamy do Kawiarenki na „karolowego pączka”.

PRZYPOMINAMY !
W świątyni obowiązuje z szacunku dla świętości strój wygodny, ale nie swobodny, a z szacunku dla Boga i modlących się – punktualność !
Zapowiedzi przedślubne: Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca ( K.P.K. kan. 1069 )
Gościom oraz parafianom życzymy
miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku z Bogiem w sercu !

- - - - - - - - - - - - - - - - -
Dziękując Ks.Markowi Czyżewskiemu za posługę Wikariusza w naszej wspólnocie, opiekę nad grupami: Biblijną, Miłosierdzia, Ziemią Maryi, Kręgiem Rodzin, zespołem muzycznym młodych i Bierzmowanymi życzymy łask Bożych i mocy Ducha Świętego w gdańskiej parafii p.w. Św.Kazimierza na Zaspie.