Niedziela 29.09.2019

29.09.2019 XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
105. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

Dzisiaj (5 niedziela miesiąca) – tradycyjnie dodatkowa KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy za zrozumienie i szczerą ofiarność! Potrzebna dalsza pomoc w zdobyciu funduszy na prowadzone prace, by mogły przebiegać według harmonogramu!

PONIEDZIAŁEK – Biuro parafialne będzie czynne od 18.3o -19.oo!

WTOREK – modlitwa o moc Ducha Świętego dla studentów i wykładowców rozpoczynających rok akademicki. Tego dnia rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Uczęszczajmy na tę prostą i skuteczną modlitwę, by kiedyś różaniec nie był tylko pustą dekoracją i farsą!
PORZĄDEK  NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH:
dla dzieci – w poniedziałki, wtorki i czwartki o g.17.15
dla młodzieży i dorosłych – w tygodniu z Mszą Św. wieczorną; w niedziele z Sumą parafialną. Po porannych Mszach Św. w tygodniu - jeden „dziesiątek”.

ZAPRASZAMY Was do Wspólnoty „Żywego Różańca”. Do codziennego dzieła „dziesiątkiem” różańca zaproszeni są wszyscy bez względu na wiek i sytuację życiową. Zapraszamy: rodziny, małżonków bezdzietnych, osoby samotne czy rozwiedzione, osoby żyjące bez sakramentów, wszystkich szukających życiowej drogi. Dzięki tej niedocenianej modlitwie dzieją się rzeczy niezwykłe!

ŚRODA - o g.18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św.

DNIE EUCHARYSTYCZNE października:

I CZWARTEK – wieczór z Jezusem Chrystusem Arcykapłanem i Św. Karolem. GODZINA ŚWIĘTA adoracji do g.19.oo z prośbą: o uzdrowienie cierpiących na duszy    i ciele oraz o nowe powołania. Piątkową wstrzemięźliwość ofiarujmy w tej intencji. Spowiedź Św. – podczas  adoracji.

I  PIĄTEK – od g.9.oo odwiedziny u CHORYCH, podopiecznych ks. Arkadiusza.
Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę Św. o g.18.oo. Spowiedź Św. - od g.17.3o!
O g.17.oo w kościele p.w. Św. Wawrzyńca odprawiona będzie Msza Św. w 1 Rocznicę śmierci ks.prał. Ryszarda Kwiatka z poświęceniem jego pomnika nagrobnego.

I SOBOTA – po Mszy Św. porannej, różaniec wynagradzający Sercu Maryi. Różańca nie ma wieczorem! Od g.9.oo odwiedziny u CHORYCH podopiecznych ks. Marka.

NIEDZIELA – zapraszamy na „karolowe” PĄCZKI.

Zgłaszajmy WYPOMINKI roczne za zmarłych (każdej niedzieli – ofiara za jedną duszę tyle co ofiara mszalna) i Msze Św. zbiorowe (we wtorki listopada: 5,12,19,26 – wybierz i zaznacz). Nie wrzucajmy ich na kolektę!

Przyjmując pasterskie wezwanie papieża Franciszka do rozbudzenia zapału misyjnego w naszych sercach i w życiu chrześcijańskim rozpoczynamy zbiórkę funduszy na budowę STUDNI w Afryce (koszt 5.ooo euro). Dobrowolne ofiary wrzucajmy do skarbonki Św. Antoniego.