Niedziela 05.11.2017

05.11.2017 UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE

ku czci Św. Karola Boromeusza (XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA)

 

Dzisiaj - Zapraszamy na „karolowe” pączki, by świętować na słodko Imieniny parafialnej Rodziny. Pączki są dostępne przy bramie obok krzyża i w kawiarence.

Środa – ŚWIĘTO Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Po wieczornej wspólnej modlitwie w kawiarence spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO.

Czwartek – wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji ofiarujemy prosząc o pokój Boży w sercach Polaków i w naszej Ojczyźnie. Spowiedź Św. do godz.19.3o. Po adoracji w kawiarence spotkanie wspólnoty ZIEMIA MARYI.

Piątek - Grupa MIŁOSIERDZIA zaprasza wraz z ks. Arkadiuszem na wieczorną Mszę świętą, oraz katechezę "Jak poradzić sobie z dobrocią Jezusa?". Zaproszenie kierujemy do młodzieży i dorosłych jako okazja do ubogacenia swojej duchowości i przyjaźni z Jezusem. Po katechezie modlitwa adoracji Najświętszego Sakramentu. O godz.18.oo – Msza Św. ZBIOROWA za zmarłych.

Sobota - w Polsce 99 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI.
W imię historycznej pamięci Narodu zadbajmy o wywieszenie „biało – czerwonej” ! Msza Św. za Ojczyznę u nas o godz.10.oo.

Przyszła niedziela – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA. Polecamy ją Waszej życzliwości i ofiarności. Ta niedziela to kolejny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym i zbiórka do puszek na pomoc dla chrześcijan Bliskiego Wschodu.

 

Zgłaszajmy WYPOMINKI za zmarłych i zamawiajmy INTENCJE na I półrocze roku 2018.

Z radością informujemy, że nasz parafianin Stanisław Smykowski podjął przygotowania do kapłaństwa w Seminarium Misyjnym „Redemptoris Mater” w czeskich Budziejowicach. To drugie powołanie w historii naszej wspólnoty! Otoczmy go modlitwą tak jak naszego diakona Tomasza!

Św. Karolu nasz Patronie, wspieraj nas modlących się dzisiaj w świątyni!

 

PODZIĘKOWANIA:

Dziękujemy Wszystkim, którzy przez pracę, zaangażowanie, śpiew i obecność, ubogacili naszą radość Odpustu! Niech Św. Karol, Was i Wasze intencje wspiera przed Bogiem!
Dziękujemy czcicielom Maryi i wiernym modlitwie różańcowej za poświęcony w minionym miesiącu czas na wspólną modlitwę. Bądźcie silni różańcem, gdy inni słabną i miłością Matki Bożej, gdy inni ufają sobie! Rozdaliśmy przez wieczory fatimskie i niedziele października na chwałę Bożą oraz dla czci Maryi i pożytku bliźnich
2.600 „dziesiątek” różańca! AVE MARYJA!

 

Dziękujemy raz jeszcze fundatorom z parafii
za dar tej figury Św. Antoniego
i o.Stanisławowi z zakonu gdyńskich franciszkanów
za poświęcenie jej minionej niedzieli
oraz ukazanie radości płynącej z kultu tego Świętego!
Bogu niech będą dzięki za kolejnego w świątyni
orędownika w naszych intencjach !
Św. Antoni przyprowadź zagubionych mieszkańców do Boga!